Wij plaatsen cookies zodat de site goed werkt en te meten is.
Voor cookies van derden hebben wij uw toestemming nodig.
Als u een groen idee heeft, zeg het dan
We hebben ambitieuze plannen om Zuidas groener te maken. Die plannen zijn goed doordacht, maar niet allesomvattend. Daarom zijn we zeer benieuwd naar uw ideeën. En naar de initiatieven die u zelf wilt nemen. Voor de realisatie is geld beschikbaar.
We hebben overigens, naar aanleiding van de kick-off Maak het Groen!, op 7 mei 2019, al een aardige oogst binnen. Maar meer ideeën zijn natuurlijk altijd welkom. Voor de realisatie van de beste ideeën of initiatieven is € 100.000,= beschikbaar. Laat u ze aan ons weten? Behalve via de website houden we het gesprek ook gaande via een app. Begin juni wordt bekend welke 15 ideeën geselecteerd zijn door het groenteam van Zuidas. U krijgt dan via de app de gelegenheid deze ideeën te verrijken met uw wensen en voorkeuren. De deadline voor het indienen van ideeën is 20 mei 2019. Nog een paar dagen de tijd dus.
Het is niet altijd nodig nieuw groen te creeren. De mooiste stukjes groen zijn vaak die stukje die er al heel lang zijn. Bijvoorbeeld het stukje groen voor het gebouw The Edge. Je kunt dit ook gewoon laten staan en er naast bouwen. Dan heb je een echt mooit stukje groen in plaats van een boompje hier en een bakje daar. Dat kennen we nu wel.
Een jaar geleden werd het eerste groen van Valley’s verticale vallei aangeplant. Hoe staat het er nu eigenlijk voor? We namen een kijkje met de hovenier. ‘Het duurt nog wel een jaar of vier, vijf voor het hier lekker vol is.’
In het voormalige rechtbankgebouw aan de Parnassusweg komt een museum voor moderne kunst. En tot die tijd maken kunstenaars gebruik van het gebouw. Dorette Evers heeft de twee plantenbakken voor de deur zelfs getransformeerd tot verftuin.
In april 2022 hielden we een informatiebijeenkomst over de herinrichting van de De Boelelaan Midden. Het schetsontwerp voor de groenstrook, de aanleg van de kunstbrug en de nieuwe infrastructuur kwamen aan bod. Het verslag had u nog van ons tegoed.
Geef uw mening
Het is niet altijd nodig nieuw groen te creeren. De mooiste stukjes groen zijn vaak die stukje die er al heel lang zijn. Bijvoorbeeld het stukje groen voor het gebouw The Edge. Je kunt dit ook gewoon laten staan en er naast bouwen. Dan heb je een echt mooit stukje groen in plaats van een boompje hier en een bakje daar. Dat kennen we nu wel.