Medewerkers van patiëntvoorzieningen maken een bed op voor een toekomstige (corona)patiënt.
Het zijn medewerkers van het facilitair bedrijf, maar bijvoorbeeld ook mensen die pastorale en geestelijke bijstand verlenen. De uitbraak van het coronavirus leidde er niet alleen toe dat tijdens de piek alle IC-bedden van het academische ziekenhuis bezet waren en zorgverleners op de top van hun vermogen moesten presteren. Die inzet gold ook voor deze medewerkers op de achtergrond. Zij maken het werk van de zorgverleners mogelijk.
Operaties uitgesteld
In Amsterdam UMC, locatie VUmc, is een aantal zorgafdelingen in de kliniek ingericht als COVID-afdeling. Op de Spoedeisende Hulp komen patiënten met acute ademhalingsproblemen binnen. Poliklinische afspraken en geplande operaties zijn uitgesteld. Het merendeel van de werkzaamheden in het ziekenhuis staat in directe of indirecte relatie tot het behandelen en verzorgen van coronapatiënten.
Kelderverdieping
Fotograaf Jan Vonk bracht een aantal ondersteuners in beeld die op de kelderverdieping werken, letterlijk de basis van locatie VUmc. De foto’s zijn gemaakt vlak vóór de uitbraak van het virus, maar geven een realistisch beeld van de huidige werkzaamheden.





Delen via
Geef uw mening
Mooi werk dat gedaan word ga zo door