skip to main content

In de komende jaren wordt, met de verbreding van de A10 Zuid, het aantal bruggen over de Schinkel uitgebreid. Om ruimte te maken moeten twee bedieningstorens wijken en de bediening worden verplaatst. EQUANS gaat de bediening verplaatsen naar een tijdelijke bedienkeet naast het bediengebouw Nieuwe Meersluis aan het Jaagpad. Vanuit het bediengebouw Nieuwe Meersluis wordt de sluis bediend, vanuit de keet ernaast de komende jaren de brug.

Rechts het bediengebouw Nieuwe Meersluis

Fundering, kabels en leidingen

Voorafgaand aan het plaatsen van de keet maken we eerst een fundering. We verplaatsen de huidige fietsenstalling en verwijderen struikgewas. De bomen kunnen gewoon blijven staan. Ook trekken we kabels en leidingen vanaf de Schinkelbrug richting het bediengebouw Nieuwe Meersluis, onder het trottoir aan het Jaagpad. We verwachten hier eind oktober aan te kunnen beginnen en er zo’n drie weken nodig te hebben. Fiets- en voetgangers kunnen het Jaagpad blijven gebruiken. In de nacht van 24 op 25 oktober is het fietspad op de t-splitsing Jaagpad/IJsbaanpad afgesloten. Voetgangers worden dan omgeleid. Tijdens het plaatsen van de keet zal de vaarweg gedurende één uur gestremd worden.

November en december

Tussen half november en eind december werken we aan de treinbruggen, de metrobrug en de snelwegen. We zullen in deze periode soms ’s avonds en ‘s nachts doorwerken. We informeren u hier op een later moment uitgebreider over.

Zuidasdok

De reconstructie van knooppunt De Nieuwe Meer is, net als de stationsvernieuwing, onderdeel van Zuidasdok. Er komt een nieuwe fly-over en we verbreden de A10 Zuid van vier naar zes rijstroken per rijrichting. We werken aan een veilige en betere doorstroming van de A10 Zuid. Om dit mogelijk te maken zijn ingrijpende wijzigingen nodig aan knooppunt De Nieuwe Meer – en later ook aan knooppunt Amstel.

Give your opinion

Get in touch with us