Op de hoek van de Parnassusweg en de De Boelelaan, naast de tramlus van lijn 24, hebben we een gezellig parkje gemaakt. Een mooie plek voor iedereen om even wat te eten en te drinken en om mensen te kijken.
De bloemist stond er al een tijdje. En ook de shoarmakar, die wel in een geheel nieuw jasje is gestoken. Daar tussenin hebben we het parkje ingericht. Er zijn picknickbanken en strandstoelen zijn neergezet, die uitnodigen – zeg maar gerust verleiden – om even te chillen. Ook zijn er lampjes en vlaggetjes opgehangen.
Entree Kenniskwartier Zuidas
Al met al een sfeervol plekje, dat de voorbode vormt voor wat er in dit gebied gaat gebeuren. Het gaat een ‘entree’ vormen naar het Kenniskwartier Zuidas, een levendige woon- en werkwijk waar technologische vernieuwing centraal staat. We zijn druk bezig om, in samenwerking met onder meer Vu en Amsterdam UMC, verder vorm te geven aan dit innovatiedistrict.
De openbare ruimte rondom het toekomstige Hartwig Museum in de buurt Parnas krijgt straks een nieuwe groene inrichting. Voor de zomer gingen we daarover tijdens de tweede participatieronde met u in gesprek, ook online. Wat kwam zoal ter tafel?
Op 1 november 2026 opent de nieuwe reizigerspassage van station Amsterdam Zuid. Daarmee gaat ook het stationsgebied eromheen ingrijpend veranderen. Hiermee zijn we medio augustus al begonnen aan de zuidkant, bij de Mahlerlaan. Hoe vordert dat?
Het is weer tijd voor de mobiliteitsenquête: hoe reist u het liefst van en naar Zuidas? Of u nou woont, werkt of onderneemt in het gebied, wij zijn benieuwd naar uw ervaringen.
Geef uw mening
Of neem bij vragen contact met ons opheel hipstervriendelijk