skip to main content

De nieuwe fly-over in knooppunt De Nieuwe Meer gaat vanaf 2028 het bestemmingsverkeer vanaf de oprit S108/Amstelveenseweg naar de A4 Schiphol/Rotterdam leiden. Om dat voor te bereiden verlegden we eerder de volledige rijbaan een stukje naar links. In twee weekenden gaan we aan de andere kant van de weg aan de slag. Vanwege de werkzaamheden gaat de verbindingsweg tussen de A10 en de A4 Schiphol/Rotterdam twee weekenden dicht.

Grondkering

Zoals wel vaker begint ons werk met het inbrengen van een damwand. Dat doen we in het eerste weekend van vrijdag 31 januari, pal naast de rijbaan, tussen de vluchtstrook en het talud aan de rechterkant van de weg. De damwand houdt de weg stabiel als we later het talud ernaast gaan afgraven. Daar bouwen we later namelijk een extra stuk snelweg en een landhoofd voor de nieuwe fly-over.

Mogelijk verlaagde maximumsnelheid na eerste weekend
Het inbrengen van een damwand zo dicht naast de verbindingsweg tussen de A10 Zuid en A4 Schiphol/Rotterdam kan beschadigingen aan de rijbaan veroorzaken. Daarom houden we in het eerste weekend van vrijdag 31 januari rekening met herstelwerkzaamheden. Het kan zijn dat we in dat weekend te weinig tijd hebben voor een volledig herstel van het asfalt; houd daarom rekening met hinder en extra reistijd in de week van maandag 3 februari. We maken de herstelwerkzaamheden dan af in het tweede weekend van vrijdag 7 februari.

Portaal

Op de plek waar de oprit S108 vanaf de Amstelveenseweg in de toekomst met de A4 samenkomt, staat nu nog een portaal (de constructie boven de weg waar de blauwe bebording aan hangt). Dat portaal gaan we in het tweede weekend van vrijdag 7 februari verder naar het westen verplaatsen, zodat het hier niet meer in de weg staat. Daarvoor brengen we op die plek aan weerszijden van de snelweg fundering aan waar het portaal op komt te rusten. Als de fundering gereed is, verhuizen we het portaal naar een nieuwe locatie.

Dit portaal verhuist naar een plek verderop

Nieuw stuk snelweg

Na afloop van de weekendwerkzaamheden beginnen we direct met het afgraven van het talud naast de damwanden. Dat doen we stap voor stap. Eerst graven we genoeg grond af om de damwand te kunnen verstevigen met groutankers – dat zijn ijzeren stangen die de damwand op zijn plek houden als de steun van het talud wegvalt. Daarna graven we de rest van het talud af. Zo ontstaat naast de bestaande weg de benodigde werkruimte om met gewapende grond (lagen grond afgewisseld met versterkende materialen) een nieuw stuk weg aan te leggen. In de toekomst komt op deze locatie het verkeer van de nieuwe fly-over samen met het verkeer op de bestaande verbindingsweg.

Geef uw mening

Neem contact met ons op