Bouwcombinatie TriAX (Besix, Dura Vermeer en Heijmans) brengt de komende tijd damwanden aan in de berm van de A10 West. We doen dit waar het kan vanaf de Anthony Fokkerweg, zodat het verkeer op de A10 West zo min mogelijk last heeft van de werkzaamheden. Maar omdat daar enkele monumentale bomen staan, werken we ook twee weekenden op de A10 West en sluiten deze daarvoor af. Hieronder leest u wat u komende periode aan hinder kunt verwachten.
2x afsluiting A10 West
De eerste afsluiting van de A10 West is van 28 mei tot 2 juni, dan is deze dicht vanaf de A4 en de A10 Zuid. Van 6 juni tot 10 juni 2025 (Pinksterweekend) sluiten we de A10 West ook af, maar dan alleen vanaf de A10 Zuid. De extra reistijd kan in beide gevallen oplopen tot 60 minuten.
Afsluitingen A. Fokkerweg
Op andere momenten zijn delen van de Anthony Fokkerweg en van de A10-onderdoorgang tussen de Luchtvaartstraat en de Overschiestraat afgesloten. Zo is de eerste gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg van dinsdag 6 mei tot vrijdag 27 juni. Weggebruikers worden ter plekke omgeleid met verkeersborden.
Afsluiting tot oktober op een rij
In totaal hebben we, inclusief de hierboven genoemde afsluitingen, tussen mei en oktober vijf werkperioden naast en op de A10 West gepland.
- Dinsdag 6 mei tot vrijdag 27 juni
Gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg. - Woensdag 28 mei 22.00 uur tot maandag 2 juni 05.00 uur (Hemelvaartweekend)
Afsluiting A10 West richting Leeuwarden/Zaanstad, vanaf de A4 en de A10 Zuid.
Gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg.
Afsluiting van de Luchtvaartstraat-Overschiestraat, tot aan de Sportparklaan. - Vrijdag 6 juni 22.00 uur tot dinsdag 10 juni 05.00 uur (Pinksterweekend)
Afsluiting A10 West richting Leeuwarden/Zaanstad, vanaf de A10 Zuid.
Gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg. - Maandag 16 juni tot vrijdag 22 augustus
Gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg. - Woensdag 18 augustus tot vrijdag 3 oktober
Gedeeltelijke afsluiting van de Anthony Fokkerweg.
Verbreding A10 Zuid
Onderdeel van het programma Zuidasdok is de verbreding van de A10 Zuid, tussen de knooppunten Amstel en De Nieuwe Meer. Deze gaat van vier naar zes rijstroken per richting: vier voor doorgaand verkeer en twee voor verkeer van en naar Amsterdam Zuid. Dat is veiliger en zorgt voor een betere doorstroming.
Om dit mogelijk te maken (ver)bouwen we onder andere veertien viaducten in en rond knooppunt De Nieuwe Meer, waaronder een nieuwe fly-over voor bestemmingsverkeer dat in de toekomst van de A10 Zuid naar de A4 rijdt. Voor het bestemmingsverkeer dat vanaf de A10 Zuid naar de A10 West rijdt, bouwen we een nieuwe rijbaan met vluchtstrook naast de afrit S107 Henk Sneevlietweg. De damwandwerkzaamheden van mei tot en met oktober zijn bedoeld om deze afrit te kunnen verplaatsen, zodat er ruimte ontstaat voor de extra rijbaan.
Zuidasdok: volop werk in 2025
In 2025 werken we volop aan de verbreding van de A10 Zuid en de vernieuwing van station Amsterdam Zuid. Bekijk hier alle actuele hinder. En zie hier een totaaloverzicht van de grootschalige hinder die we in 2025 verwachten (pdf).
Persoonlijk reisadvies aan Ask&GO
Wilt u weten hoe u het beste kunt reizen? Gebruik de service van Ask&GO. Daar kunt u nu al advies vragen. Ook kunt u zich aanmelden voor gratis alerts vooraf, tijdens en na afloop van de werkzaamheden. Zo blijft u op de hoogte van de actuele hinder, of bijvoorbeeld bij uitloop van de werkzaamheden.
Zo werkt het
Start een Whatsapp chat met Ask&GO Zuidasdok via 085-0659091. Of scan de QR-code hieronder. Vanaf de maandag voorafgaand aan de afsluiting geeft Ask&GO binnen 10 minuten antwoord op al uw reisvragen. Op andere momenten binnen 24 uur.
Artikel delen:
Geef uw mening