skip to main content

Ter hoogte van de extra reizigerstunnel van station Amsterdam Zuid, de Brittenpassage, brengen we op 6 juli 2024 damwanden de grond in. Dat doen we tussen de metrosporen in. Omdat er kans is dat de grond hierbij verzakt, rijden er die dag geen metro’s tussen station Amsterdam Zuid en de Amstelveenseweg. De Noord/Zuidlijn (metro 52) rijdt wel zijn gebruikelijke route. Ook zetten we bussen in tussen station Amsterdam Zuid en de Amstelveenseweg. We trillen deze dag damwanden de grond in tussen 7:00 uur ’s ochtends en 21:00 uur ‘s avonds, wat geluidshinder kan opleveren voor de omgeving.

Verzakkingen

In 2023 kregen we in ons werkgebied al twee keer te maken met verzakkingen onder de trein- en metrosporen bij het inbrengen van damwanden. We hebben onderzoek gedaan naar de oorzaak, maar die niet duidelijk gevonden. Daarom monitoren we de conditie van het spoor continu. En nemen we het zekere voor het onzekere, door geen metro te laten rijden tijdens de werkzaamheden. Wanneer zich tijdens de werkzaamheden een verzakking voordoet, zullen we deze herstellen.

Vertraging

Door de verzakkingen liepen we enige vertraging op met de werkzaamheden aan de grondkeringen. Vanaf half mei 2024 werken we extra lange dagen, om de achterstand in te halen. Op 6 juli 2024 brengen we de laatste damwanden de grond in tussen de twee metrosporen. Aansluitend nemen we vanaf 6 juli 2024 zeven weken lang het meest noordelijke metrospoor buiten gebruik. Dat doen we omdat we dit metrospoor en het bijbehorende perron gaan verhogen, wat weer nodig is voor de vernieuwing van station Amsterdam Zuid. In deze periode (6 juli tot 25 augustus 2024) rijden minder metro’s van en naar station Amsterdam Zuid.

Vernieuwing station Amsterdam Zuid 2024
Station Amsterdam Zuid wordt als onderdeel van Zuidasdok sinds 2018 vernieuwd en uitgebreid. In 2024 vindt de ruwbouw van de tweede stationspassage plaats en leggen we het meest noordelijke metrospoor op de juiste plek en hoogte. Uiterlijk in 2027 gaat de Brittenpassage open. Bekijk hoe we het station in fases vernieuwen

Geef uw mening

Henk R.

Dank Imce, voor het aanpassen van de kijk-richting van de Webcam-Noord, Brittenpassage/Metro-zijde, nu inclusief Parnassusviaducten! Vanaf heden mooi en completer ‘zicht’ op de geplande metro-werkzaamheden die a.s. zaterdag van start gaan. Dat wordt ‘ Remote ‘ genieten ! Nogmaals mijn dank.

Imce, Zuidasdok

Bedankt voor jouw enthousiaste reactie Henk, geniet! :-)